Εκπαιδευτική επίσκεψη / Γενικό Λύκειο Άμφισσας

ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΕΠΙΣΚΕΨΗ / Γενικό Λύκειο Άμφισσας

Η Α΄ και η Β΄ τάξη του Γενικού Λυκείου Άμφισσας επισκέφθηκε την 5.4.2023 το Ι.Ε.Κ. Τουρισμού Στερεάς Ελλάδας στο Γαλαξείδι, στα πλαίσια της εκπαιδευτικής τους εκδρομής.

Οι μαθήτριες και οι μαθητές του σχολείου ξεναγήθηκαν στους χώρους εκπαίδευσης, ενώ συνομίλησαν με τους εκπαιδευτικούς της Σχολής μας για θέματα που αφορούσαν στις υφιστάμενες ειδικότητες του Ι.Ε.Κ. Τουρισμού Στερεάς Ελλάδας και εν γένει στα τουριστικά επαγγέλματα.

Θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε θερμά τον Διευθυντή του ΓΕΛ Άμφισσας κ. Μακρυγιάννη Επαμεινώνδα, την Υποδιευθύντρια κα. Γάτου Χρυσούλα, τις συναδέλφους καθηγήτριες κα. Κοκκίνου Ιωάννα, κα. Μπέτσου Γιώτα, κα. Αντωνακοπούλου Αρετή, κα. Τραχανά Σύλβα, τους συναδέλφους καθηγητές κ. Δρούγκα Χρήστο και κ. Καραγεώργο Θανάση, και φυσικά τις μαθήτριες και τους μαθητές για την συμμετοχή τους στην εκπαιδευτική επίσκεψη στη Σχολή μας.